KURABİYELER

Kartopu Kurabiyesi Tarifi

kartopu-kurabiyesi-tarifi

Merhabalar herkese , İstanbul 'da bugün beklenen kar nihayet yağdı. Tabi daha çok yüksek yerlere yağdığından biz çok kar görmedik desek yeridir. Çocuklar az da olsa çıktılar dışarıya kar'a dokundular . Çocukluğumda  öyle miydi ? bir yağardı ki kar uzun süre yerden kalkmazdı. Bizim için kış beyazlık demekti. Bugün kar yağınca aklıma Kartopu Kurabiyesi düştü. Daha önceki yıllarda Cevizli Kartopu Kurabiyesi ni paylaşmıştım sizlerle. Çok pratik ,ağızda dağılan harika bir kurabiye tarifi tarifi. Ben biraz ceviz büyüklüğünde yuvarlayıp şekil verdim. Ama siz biraz daha minik minik yuvarlayıp tek lokmalık kurabiyeler hazırlayabilirsiniz. Deneyeceklere şimdiden afiyetler olsun.

İnstagram sayfama da beklerim 🙂   @yasemininmutfagindan

 

Kartopu Kurabiyesi İçin Malzemeler


Yazar Hakkında

Yaseminin Mutfağından

Yasemin Keskin Çelik. 1978 İstanbul doğumlu..İkizler burcu. Yemek yapmayı çok seven bir annenin ve yemek yemeyi çok seven bir babanın ilk göz ağrısı. Yeni lezzetleri keşfetmeyi,yemek yapmayı ve paylaşmayı seven ,çalışan bir kadın. Evli ve bir prensesin annesi. Mutfağıma hoşgeldiniz.

Görüşleriniz

Bloga Abone Ol

Yeni tariflerden haberdar olmak için E-Posta adresinizi ekleyin. (Adresinizi doğrulamak için size otomatik mail gönderilecek.)